Με «δημιουργική λογιστική» έκανε πάλι το θαύμα του ο Άδωνις Γεωργιάδης και πανηγύρισε ότι ο πληθωρισμός έπεσε χάρη στη φαεινή του ιδέα του για το καλάθι του νοικοκυριού.
Ακόμη πιο κάτω, στο 9%, ο πληθωρισμός στην Ελλάδα το Νοέμβριο, πρώτο μήνα εφαρμογής του καλαθιού του νοικοκυριού, σύμφωνα με τα προκαταρκτικά στοιχεία της Eurostat. Είμαστε σταθερά μία μονάδα κάτω από τον μέσο όρο της Ευρωζώνης (10%), έχουμε τον 6ο χαμηλότερο πληθωρισμό pic.twitter.com/4cIgD5KJkU