Μουντιάλ 2022: Αυτές είναι οι ώρες των αγώνων στο Παγκόσμιο Κύπελλο

Ημερομηνία:

Διαφήμιση

Η πρεμιέρα του Παγκοσμίου Κυπέλλου του Κατάρ θα γίνει τη Δευτέρα 21 Νοεμβρίου στις 12:00, στο Al Bayt Stadium. Η φάση των ομίλων θα διεξαχθεί μέσα σε διάστημα 12 ημερών και θα ολοκληρωθεί στις 2 Δεκεμβρίου. Ο μικρός και ο μεγάλος τελικός έχουν προγραμματιστεί για τις 17 και 18 Δεκεμβρίου, στα γήπεδα Khalifa International Stadium και Lusail Stadium αντίστοιχα.

Οι αναμετρήσεις των δύο πρώτων αγωνιστικών των ομίλων θα διεξάγονται στις 12:00, 15:00, 18:00 και 21:00, ενώ η τρίτη αγωνιστική και τα νοκ άουτ στις 17:00 και στις 21:00 ώρα Ελλάδας. Η φάση των 16 θα διεξαχθεί από τις 3 μέχρι τις 6 Δεκεμβρίου, τα προημιτελικά στο διήμερο 9-10 του μήνα και τα ημιτελικά στις 13 και 14 Δεκεμβρίου. Μεταξύ των νοκ άουτ αγώνων θα υπάρξει διήμερη παύση της αγωνιστικής δράσης.

Οι οκτώ όμιλοι

  1. Κατάρ, Ολλανδία, Σενεγάλη, Εκουαδόρ
  2. Αγγλία, ΗΠΑ, Ιράν, Ουαλία
  3. Αργεντινή, Μεξικό, Πολωνία, Σαουδική Αραβία
  4. Γαλλία, Δανία, Τυνησία, Αυστραλία ή Περού
  5. Ισπανία, Γερμανία, Ιαπωνία, Κόστα Ρίκα ή Νέα Ζηλανδία
  6. Βέλγιο, Κροατία, Μαρόκο, Καναδάς
  7. Βραζιλία, Ελβετία, Σερβία, Καμερούν
  8. Πορτογαλία, Ουρουγουάη, Νότια Κορέα, Γκάνα

Το πρόγραμμα της φάσης των ομίλων

ΠΡΩΤΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Δευτέρα 21 Νοεμβρίου

  • 12:00 Σενεγάλη – Ολλανδία (1ος όμιλος), (Στάδιο Al-Thumama, Ντόχα)
  • 15:00 Αγγλία – Ιράν (2ος όμιλος), (Διεθνές Στάδιο Khalifa, Ντόχα)
  • 18:00 Κατάρ – Εκουαδόρ (1ος όμιλος), (Στάδιο Al-Bayt, Al Khor)
  • 21:00 ΗΠΑ – Ουαλία (2ος όμιλος), (Στάδιο Ahmad Bin Ali, Al-Rayyan)

Τρίτη 22 Νοεμβρίου

  • 12:00 Αργεντινή – Σαουδική Αραβία (3ος όμιλος), (Στάδιο Lusail, Lusail)
  • 15:00 Δανία – Τυνησία (4ος όμιλος), (Στάδιο Education City, Ντόχα)
  • 18:00 Μεξικό – Πολωνία (3ος όμιλος), (974 Stadium, Ντόχα)
  • 21:00 Γαλλία – Αυστραλία ή Περού (4ος όμιλος), (Στάδιο Al-Janoub, Al-Wakrah)

Τετάρτη 23 Νοεμβρίου

  • 12:00 Μαρόκο – Κροατία (6ος όμιλος), (Στάδιο Al-Bayt, Al-Khor)
  • 15:00 Γερμανία – Ιαπωνία (5ος όμιλος), (Διεθνές Στάδιο Khalifa, Ντόχα)
  • 18:00 Ισπανία – Νέα Ζηλανδία ή Κόστα Ρίκα (5ος όμιλος), (Στάδιο Al-Thumama, Ντόχα)
  • 21:00 Βέλγιο – Καναδάς (6ος όμιλος), (Στάδιο Ahmad Bin Ali, Al-Rayyan)

Πέμπτη 24 Νοεμβρίου

  • 12:00 Ελβετία – Καμερούν (7ος όμιλος), (Στάδιο Al-Janoub, Al-Wakrah)\
  • 15:00 Ουρουγουάη – Νότια Κορέα (8ος όμιλος), (Στάδιο Education City, Ντόχα)
  • 18:00 Πορτογαλία – Γκάνα (8ος όμιλος), (974 Stadium, Ντόχα)
  • 21:00 Βραζιλία – Σερβία (7ος όμιλος), (Στάδιο Lusail, Lusail)

ΔΕΥΤΕΡΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Παρασκευή 25 Νοεμβρίου

  • 12:00 Ουαλία – Ιράν (2ος όμιλος), (Στάδιο Ahmad Bin Ali, Al-Rayyan)
  • 15:00 Κατάρ – Σενεγάλη (1ος όμιλος), (Στάδιο Al-Thumama, Ντόχα)
  • 18:00 Ολλανδία – Εκουαδόρ (1ος όμιλος), (Διεθνές Στάδιο Khalifa, Ντόχα)
  • 21:00 Αγγλία – ΗΠΑ (2ος όμιλος), (Στάδιο Al-Bayt, Al-Khor)

Σάββατο 26 Νοεμβρίου

  • 12:00 Τυνησία – Αυστραλία ή Περού (4ος όμιλος), (Στάδιο Al-Janoub, Al-Wakrah)
  • 15:00 Πολωνία – Σαουδική Αραβία (3ος όμιλος), (Στάδιο Education City, Ντόχα)
  • 18:00 Γαλλία – Δανία (4ος όμιλος), (974 Stadium, Ντόχα)
  • 21:00 Αργεντινή – Μεξικό (3ος όμιλος), (Στάδιο Lusail, Lusail)

Κυριακή 27 Νοεμβρίου

  • 12:00 Ιαπωνία – Νέα Ζηλανδία ή Κόστα Ρίκα (5ος όμιλος), (Στάδιο Ahmad Bin Ali, Al-Rayyan)
  • 15:00 Βέλγιο – Μαρόκο (6ος όμιλος), (Στάδιο Al-Thumama, Ντόχα)
  • 18:00 Κροατία – Καναδάς (6ος όμιλος), (Διεθνές Στάδιο Khalifa, Ντόχα)
  • 21:00 Ισπανία – Γερμανία (5ος όμιλος), (Στάδιο Al-Bayt, Al-Khor)

Δευτέρα 28 Νοεμβρίου

  • 12:00 Καμερούν – Σερβία (7ος όμιλος), (Στάδιο Al-Janoub, Al-Wakrah)
  • 15:00 Νότια Κορέα – Γκάνα (8ος όμιλος), (Στάδιο Education City, Ντόχα)
  • 18:00 Βραζιλία – Ελβετία (7ος όμιλος), (974 Stadium, Ντόχα)
  • 21:00 Πορτογαλία – Ουρουγουάη (8ος όμιλος), (Στάδιο Lusail, Lusail)

ΤΡΙΤΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Τρίτη 29 Νοεμβρίου

  • 17:00 Εκουαδόρ– Σενεγάλη (1ος όμιλος) , (Διεθνές Στάδιο Khalifa, Ντόχα)
  • 17:00 Ολλανδία – Κατάρ (1ος όμιλος), (Στάδιο Al-Bayt, Al-Khor)
  • 21:00 Ιράν – ΗΠΑ (2ος όμιλος), (Στάδιο Al-Thumama, Ντόχα)
  • 21:00 Ουαλία – Αγγλία (2ος όμιλος), (Στάδιο Ahmad Bin Ali, Al-Rayyan)

Τετάρτη 30 Νοεμβρίου

  • 17:00 Αυστραλία ή Περού – Δανία (4ος όμιλος), (Στάδιο Al-Janoub, Al-Wakrah)
  • 17:00 Τυνησία – Γαλλία (4ος όμιλος), (Στάδιο Education City, Ντόχα)
  • 21:00 Πολωνία – Αργεντινή (3ος όμιλος), (974 Stadium, Ντόχα)
  • 21:00 Σαουδική Αραβία – Μεξικό (3ος όμιλος), (Στάδιο Lusail, Lusail)

Πέμπτη 1 Δεκεμβρίου

  • 17:00 Καναδάς – Μαρόκο (6ος όμιλος), (Στάδιο Al-Thumama, Ντόχα)
  • 17:00 Κροατία – Βέλγιο (6ος όμιλος), (Στάδιο Ahmad Bin Ali, Al-Rayyan)
  • 21:00 Ιαπωνία – Ισπανία (5ος όμιλος), (Διεθνές Στάδιο Khalifa, Ντόχα)
  • 21:00 Γερμανία – Νέα Ζηλανδία ή Κόστα Ρίκα (5ος όμιλος, (Στάδιο Al-Bayt, Al-Khor)

Παρασκευή 2 Δεκεμβρίου

  • 17:00 Γκάνα – Ουρουγουάη (8ος όμιλος), (Στάδιο Al-Janoub, Al-Wakrah)
  • 17:00 Νότια Κορέα – Πορτογαλία (8ος όμιλος), (Στάδιο Education City, Ντόχα)
  • 21:00 Σερβία – Ελβετία (7ος όμιλος), (974 Stadium, Ντόχα)
  • 21:00 Καμερούν – Βραζιλία (7ος όμιλος), (Στάδιο Lusail, Lusail)

Μέσα από τη συχνότητα του ΑΝΤ1, οι τηλεθεατές θα παρακολουθήσουν τουλάχιστον 32 αγώνες (έναρξη, προημιτελικοί, ημιτελικοί, τελικός), ενώ και οι 64 αγώνες του Παγκόσμιου Κυπέλλου Ποδοσφαίρου 2022 θα είναι διαθέσιμοι, ζωντανά, μέσα από τις πλατφόρμες του και τον ANT1+.

Πηγή: sport24.gr

Διαφήμιση

Κοινοποιήστε:

Διαφήμιση

Δημοφιλή

Διαφήμιση

Περισσότερα Νέα

ΣΥΡΙΖΑ: Αφού ο κ. Μητσοτάκης “μυρίζει” εκλογές ας τις προκηρύξει άμεσα

Επίθεση στην κυβέρνηση και προσωπικά στον Κυριάκο Μητσοτάκη εξαπολύει...

Λίγο πριν από την ευθεία για τις εθνικές κάλπες

Ο Σφυγμός Νοεμβρίου της Prorata καταγράφει μια εξαιρετικά διευρυμένη...

Κράτος και δημοκρατία: Ας ξεκινήσουμε από τα βασικά

*Γράφει ο Χριστόφορος Βερναρδάκης - Όσα συμβαίνουν τον τελευταίο...

Θα τολμήσουν να παραβιάσουν το Σύνταγμα;

Την περασμένη Παρασκευή 18/11, η ανεξάρτητη Αρχή Διασφάλισης Απορρήτου...
Διαφήμιση