Γκενκ – Ολυμπιακός 1-1 / Πρόκριση των ερυθρολεύκων με γκόλ στο 96′

Ημερομηνία:

Διαφήμιση

Με ένα φοβερό γκολ του Αλεξανδρόπουλου στο 90’+6′, ο Ολυμπιακός κατάφερε να ισοφαρίσει με την Γκενκ, και σε συνδυασμό με το 1-0 του πρώτου παιχνιδιού στο «Γ. Καραϊσκάκης» πήραν την πρόκριση στα playoffs του Europa League, όπου θα αντιμετωπίσει την Τσουκαρίτσκι.

Οι Πειραιώτες με «βολίδα» του Αλεξανδρόπουλου στο 90+6’ ισοφάρισαν το γκολ που είχε πετύχει με πέναλτι ο Πέιντσιλ στο 30’.

Εγγυημένα σε ομίλους οι Πειραιώτες, που δυσκολεύτηκαν πολύ στο Βέλγιο αλλά μετά την αποβολή του Πέιντσιλ στο 65’ ανέβασαν τις γραμμές τους και έφτασαν στη λύτρωση στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων.

Μελανό σημείο η αποβολή του Ροντινέι στο τέλος, με τον Βραζιλιάνο μπακ να χάνει το πρώτο ματς με τους Σέρβους.

Πηγή: avgi.gr

Φωτογραφία: EUROKINISSI