Europa League: Κοντά στην πρόκριση ο Ολυμπιακός με νίκη 3-1 επί της Τσουκαρίτσκι

Ημερομηνία:

Διαφήμιση

Ένα γκολ των Σέρβων στις καθυστερήσεις χάλασε τη συνολική καλή εικόνα του Ολυμπιακού που βρέθηκε να προηγείται από το πρώτο ημίχρονο με 3-0!

Η ομάδα του Πειραιά υποδέχθηκε στο «Γ. Καρασκαϊκης» την άπειρη σερβική ομάδα και έδειξε με το «καλημέρα» τις διαθέσεις της για τα πλέι οφ του Europa League ανοίγοντας το σκορ στο 3′ με τον Αγιούμπ ελ Κααμπί. Ο Φορτούνης στο 15′ έκανε το 2-0 και ο Ελ Κααμπί και πάλι έκανε τρία τα τέρματα της ομάδας του Πειραιά.

Ο Ολυμπιακός είχε την ευκαιρία να σκοράρει και άλλα τέρματα αλλά δεν τα κατάφερε με την Τσουκαρίτσκι και τον Igor Miladinovic στο 93′ να μειώνει σε 3-1.

Η ρεβάνς του Ολυμπιακού είναι την Πέμπτη (31/8) στις 21:00 στη Σερβία, με τους ερυθρόλευκους να θέλουν να κλείσουν εισιτήριο για τους ομίλους του Europa League.

Πηγή: efsyn.gr

Φωτογραφία: ΓΙΩΡΓΟΣ ΜΑΤΘΑΙΟΣ / EUROKINISSI