Superleague: Με διπλό τρίτος ο ΠΑΟΚ και με -10 από την κορυφή (αποτελέσματα-βαθμολογία)

Ημερομηνία:

Διαφήμιση

Στους κερδισμένους της αγωνιστικής και ο ΠΑΟΚ που μετά την νίκη στο Αγρίνιο πέρασε στην βαθμολογία τον Ολυμπιακό, είναι στην 3η θέση και στο -10 από τον πρωτοπόρο Παναθηναϊκό.

Ο ΠΑΟΚ για άλλη μια χρονιά πέρασε νικητής από το Αγρίνιο, έστω κι αν αυτή την φορά δυσκολεύτηκε αρκετά. Το γκολ του Νέλσον Ολιβέιρα στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου ήταν αυτό που άνοιξε στους Θεσσαλονικείς το δρόμο για ένα πολύτιμο τρίποντο, που σφραγίστηκε στο φινάλε με το γκολ του Αουγκούστο. Το πρώτο γκολ σήκωσε κύμα αντιδράσεων από τους ανθρώπους του Παναιτωλικού καθώς θεωρούν ότι προηγείται επιθετικό φάουλ του Αουγκούστο στον Κολοβό, όμως ο Σιδηρόπουλος δεν είδε κάποια παράβαση.

Για τον ΠΑΟΚ αυτό που μετράει είναι μια ακόμη νίκη. Πλέον με το τρίποντο που πήρε στο Αγρίνιο ο Δικέφαλος, ξεπέρασε στην βαθμολογία τον Ολυμπιακό. Είναι στην 3η θέση, στο -4 από την δεύτερη ΑΕΚ και στο -10 από τον πρωτοπόρο Παναθηναϊκό.

Οι Αγρινιώτες, που… έπεσαν στην 8η θέση, στο πρώτο ημίχρονο ήταν εντελώς ακίνδυνοι και σε ρόλο κομπάρσου στο ματς. Στην επανάληψη κυνηγώντας και την ισοφάριση… βγήκαν από το καβούκι τους και είχαν την μεγάλη ευκαιρία με τον Καρέλη που σε κενή εστία δεν βρήκε δίχτυα.

Σπουδαίο διπλό με… άρωμα από πλέι όφ για τον Ατρόμητο που κάνει όμορφα Χριστούγεννα μετά το πέρασμά του από το Ηράκλειο. Η γκολάρα του Έρλιγκμαργκ ήταν αυτή που έγειρε την πλάστιγγα στην πλευρά της ομάδας από το Περιστέρι και έδωσε τη νίκη επί του ΟΦΗ με 1-0. Από την άλλη οι γηπεδούχοι είχαν την ευκαιρία τους με το δοκάρι του Ντίκο να… σώσουν τον πόντο αλλά τίποτα περισσότερο. Σε ακόμη ένα εντός έδρας ματς απογοήτευσαν και παραμένουν χαμηλά στη βαθμολογία.