Europa League: Ανοιχτούς λογαριασμούς άφησε ο Ολυμπιακός με τη Σλόβαν

Ημερομηνία:

Διαφήμιση

Με ένα ισόπαλο αποτέλεσμα (1-1) που δεν δίνει κανένα προβάδισμα στον Ολυμπιακό αλλά και που διατηρεί τις «ερυθρόλευκες» ελπίδες για πρόκριση στην επόμενη φάση του Europa League, ολοκληρώθηκε η πρώτη μονομαχία της ελληνικής ομάδας κόντρα στη Σλόβαν Μπρατισλάβας που έγινε το βράδυ της Πέμπτης στο «Γ. Καραϊσκάκης».

Πλέον, όλα θα κριθούν στον επαναληπτικό αγώνα που θα γίνει στην Μπρατισλάβα, καθώς ο Γιουσέφ Ελ Αραμπί έσωσε την παρτίδα για τον Ολυμπιακό στο 86ο λεπτό, ισοφαρίζοντας το σκορ, σε ένα ματς που οι φιλοξενούμενοι είχαν προηγηθεί στην αρχή του β’ ημιχρόνου, έπειτα από ένα λάθος του Σωκράτη Παπασταθόπουλου.