Παγκόσμιο Κύπελλο Κατάρ 2022: Το αναλυτικό πρόγραμμα των αγώνων ολόκληρης της διοργάνωσης

Ημερομηνία:

Διαφήμιση

Ανακοινώθηκαν από την FIFA οι ώρες και οι ημέρες διεξαγωγής των αγώνων του Παγκοσμίου Κυπέλλου 2022. Υπάρχουν τέσσερις ζώνες (σε ώρες Ελλάδας) με τα πρώτα παιχνίδια στη φάση των ομίλων να διεξάγονται 1 το μεσημέρι και ακολούθως στις 16:00, τις 19:00 και τις 22:00. Οι νοκ άουτ αγώνες θα διεξαχθούν στις 19:00 και τις 22:00, ενώ ο τελικός της 18ης Δεκεμβρίου 2022 θα ξεκινήσει στις 19:00.

Αναλυτικά, το πρόγραμμα και οι ώρες των αγώνων:

1η αγωνιστική

Δευτέρα 21 Νοεμβρίου

13:00 Σενεγάλη – Ολλανδία (gr A), στο στάδιο Al-Thumama (στη Ντόχα)

16:00 Αγγλία – Ιράν (gr B), στο Διεθνές Στάδιο Khalifa (στη Ντόχα)

19:00 Κατάρ – Ισημερινός (gr A), στο Al-Bayt Stadium (στο Al-Khor)

22:00 Ηνωμένες Πολιτείες – Ουαλία ή Ουκρανία ή Σκωτία (gr B), στο στάδιο Ahmad Bin Ali (στο Al-Rayyan)

Τρίτη 22 Νοεμβρίου

13:00 Αργεντινή – Σαουδική Αραβία (gr C), στο στάδιο Lusail (στο Lusail)

16:00 Δανία – Τυνησία (gr D), στο στάδιο Education City (στη Ντόχα)

19:00 Μεξικό – Πολωνία (gr C), στο 974 Stadium (στη Ντόχα)

22:00 Γαλλία – Αυστραλία ή Ηνωμένα Αραβικά Εμιράτα ή Περού (gr D), στο στάδιο Al-Janoub (στο Al-Wakrah)

Τετάρτη 23 Νοεμβρίου

13:00 Μαρόκο – Κροατία (gr F), στο στάδιο Al-Bayt (στο Al-Khor)

16:00 Γερμανία – Ιαπωνία (gr E), στο Διεθνές Στάδιο Khalifa (στη Ντόχα)

19:00 Ισπανία – Νέα Ζηλανδία ή Κόστα Ρίκα (Gr E), στο στάδιο Al-Thumama (στη Ντόχα)

22:00 Βέλγιο – Καναδάς (gr F), στο στάδιο Ahmad Bin Ali (στο Al-Rayyan)

Πέμπτη 24 Νοεμβρίου

13:00 Ελβετία – Καμερούν (gr G), στο στάδιο Al-Janoub (στο Al-Wakrah)

16:00 Ουρουγουάη – Νότια Κορέα (gr H), στο στάδιο Education City (στη Ντόχα)

19:00 Πορτογαλία – Γκάνα (gr H), στο 974 Stadium (στη Ντόχα)

22:00 Βραζιλία – Σερβία (gr G), στο στάδιο Lusail (στο Lusail)

2η αγωνιστική

Παρασκευή 25 Νοεμβρίου

13:00 Ουκρανία ή Σκωτία ή Ουαλία – Ιράν, στο στάδιο Ahmad Bin Ali (στο Al-Rayyan)

16:00 Κατάρ – Σενεγάλη, στο στάδιο Al-Thumama (στη Ντόχα)

19:00 Ολλανδία – Ισημερινός, στο Διεθνές Στάδιο Khalifa (στη Ντόχα)

22:00 Αγγλία – Ηνωμένες Πολιτείες, στο στάδιο Al-Bayt (στο Al-Khor)

Σάββατο 26 Νοεμβρίου

13:00 Τυνησία – Ηνωμένα Αραβικά Εμιράτα ή Αυστραλία ή Περού, στο στάδιο Al-Janoub (στο Al-Wakrah)

16:00 Πολωνία – Σαουδική Αραβία, στο γήπεδο Education City (στη Ντόχα)

19:00 Γαλλία – Δανία, στο 974 Stadium (στη Ντόχα)

22:00 Αργεντινή – Μεξικό, στο στάδιο Lusail (στο Lusail)

Κυριακή 27 Νοεμβρίου

13:00 Ιαπωνία – Νέα Ζηλανδία ή Κόστα Ρίκα, στο στάδιο Ahmad Bin Ali (στο Al-Rayyan)

16:00 Βέλγιο – Μαρόκο, στο στάδιο Al-Thumama (στη Ντόχα)

19:00 Κροατία – Καναδάς, στο Διεθνές Στάδιο Khalifa (στη Ντόχα)

22:00 Ισπανία – Γερμανία, στο στάδιο Al-Bayt (στο Al-Khor)

Δευτέρα 28 Νοεμβρίου

13:00 Καμερούν – Σερβία, στο στάδιο Al-Janoub (στο Al-Wakrah)

16:00 Νότια Κορέα – Γκάνα, στο στάδιο Education City (στη Ντόχα)

19:00 Βραζιλία – Ελβετία, στο 974 Stadium (στη Ντόχα)

22:00 Πορτογαλία – Ουρουγουάη, στο στάδιο Lusail (στο Lusail)

3η αγωνιστική

Τρίτη 29 Νοεμβρίου

19:00 Ισημερινός – Σενεγάλη, στο Διεθνές Στάδιο Khalifa (στη Ντόχα)

19:00 Ολλανδία – Κατάρ, στο στάδιο Al-Bayt (στο Al-Khor)

22:00 Ιράν – Ηνωμένες Πολιτείες, στο στάδιο Al-Thumama (στη Ντόχα)

22:00 Ουκρανία ή Σκωτία ή Ουαλία – Αγγλία, στο στάδιο Ahmad Bin Ali (στο Al-Rayyan)

Τετάρτη 30 Νοεμβρίου

19:00 Αυστραλία ή Ηνωμένα Αραβικά Εμιράτα ή Περού – Δανία, στο στάδιο Al-Janoub (στο Al-Wakrah)

19:00 Τυνησία – Γαλλία, στο στάδιο Education City (στη Ντόχα)

22:00 Πολωνία – Αργεντινή, στο 974 Stadium (στη Ντόχα)

22:00 Σαουδική Αραβία – Μεξικό, στο στάδιο Lusail (στο Lusail)

Πέμπτη 1 Δεκεμβρίου

19:00 Καναδάς – Μαρόκο, στο στάδιο Al-Thumama (στη Ντόχα)

19:00 Κροατία – Βέλγιο, στο στάδιο Ahmad Bin Ali (στο Al-Rayyan)

22:00 Ιαπωνία – Ισπανία, στο Διεθνές Στάδιο Khalifa (στη Ντόχα)

22:00 Γερμανία – Νέα Ζηλανδία ή Κόστα Ρίκα, στο στάδιο Al-Bayt (στο Al-Khor)

Παρασκευή 2 Δεκεμβρίου

19:00 Γκάνα – Ουρουγουάη, στο στάδιο Al-Janoub (στο Al-Wakrah)

19:00 Νότια Κορέα – Πορτογαλία, στο στάδιο Education City (στη Ντόχα)

22:00 Σερβία – Ελβετία, στο 974 Stadium (στη Ντόχα)

22:00 Καμερούν – Βραζιλία, στο στάδιο Lusail (στο Lusail)

ΦΑΣΗ ΤΩΝ «16»

1.Νικητής 1ου Ομίλου – Δεύτερος 2ου Ομίλου (3/12 19:00, Αλ Ραγιάν/Χαλιφά)

2.Νικητής 3ου Ομίλου – Δεύτερος 4ου Ομίλου (3/12 22:00, Αλ Ραγιάν/Αχμάντ Μπιν Αλί)

3.Νικητής 5ου Ομίλου – Δεύτερος 6ου Ομίλου (5/12 19:00, Αλ Ουάκρα)

4.Νικητής 7ου Ομίλου – Δεύτερος 8ου Ομίλου (5/12 22:00, Ντόχα/974)

5.Νικητής 2ου Ομίλου – Δεύτερος 1ου Ομίλου (4/12 22:00, Αλ Κχορ)

6.Νικητής 4ου ομίλου – Δεύτερος 3ου Ομίλου (4/12 19:00, Ντόχα/Αλ Τουμαμά)

7.Νικητής 6ου Ομίλου – Δεύτερος 5ου Ομίλου (6/12 19:00, Αλ Ραγιάν/Education)

8.Νικητής 8ου Ομίλου – Δεύτερος 7ου Ομίλου (6/12 22:00, Λουσάιλ)

ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ

α.Νικητής 1 – Νικητής 2 (9/12 22:00, Λουσάιλ)

β.Νικητής 3 – Νικητής 4 (9/12 19:00, Αλ Ραγιάν/Education)

γ.Νικητής 5 – Νικητής 6 (10/12 22:00, Αλ Κχορ)

δ.Νικητής 7 – Νικητής 8 (10/12 19:00, Ντόχα/Αλ Τουμαμά)

ΗΜΙΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ

Α.Νικητής α – Νικητής β (13/12 22:00, Λουσάιλ)

Β.Νικητής γ – Νικητής δ (14/12 19:00, Αλ Κχορ)

ΜΙΚΡΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ

Ηττημένος Α – Ηττημένος Β (17/12 19:00, Αλ Ραγιάν/Χαλιφά)

ΜΕΓΑΛΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ

Νικητής Α – Νικητής Β (18/12 19:00, Λουσάιλ)

Πηγή: documentonews.gr

Διαφήμιση

Κοινοποιήστε:

Διαφήμιση

Δημοφιλή

Διαφήμιση

Περισσότερα Νέα

Το μέγαρο… υποκλοπών και ο «Ελληνας Νίξον» πολιτικά υπεύθυνοι για το ελληνικό Watergate

Περισσότερους από 12 δημοσιογράφους, πρόσωπα της τηλεόρασης και εκδότες...

Τσίπρας για Παγκόσμια Ημέρα ΑμεΑ: “Το Εθνικό Σχέδιο Δράσης του ΣΥΡΙΖΑ θα αλλάξει την καθημερινότητά τους”

Με αφορμή τη σημερινή Παγκόσμια Ημέρα Ατόμων με Αναπηρία ο Αλέξης Τσίπρας στέλνει...

Δυσανεξία στη δημοκρατία

Πρόκειται για κομβικής σημασίας νίκη και στρατηγική ήττα ταυτόχρονα....
Διαφήμιση